У Перемишлі делегація від Львівщини вшанувала жертв операції "Вісла"

03.05.2017
У Перемишлі делегація від Львівщини вшанувала жертв операції "Вісла"

У неділю, 30 квітня, у місті Перемишлі (Республіка Польща) відбулося вшанування жертв трагічних подій операції "Вісла" - примусової депортації українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя. 

Зокрема, перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, керівники департаментів ОДА, представники обласних громадських організацій взяли участь у ІІІ Конгресі українців Польщі. Учасники обговорили теми спадщини українського прикордоння, перспективи на найближчі роки, а також вплив операції "Вісла" на українську культуру в Польщі.

Опісля відбулося Богослужіння за жертвами операції "Вісла" у греко-католицькому соборі святого Івана Хрестителя у Перемишлі.

Насамкінець у Кафедральному греко-католицькому соборі усі присутні послухали концерт пам’яті жертв операції "Вісла" за участі чоловічого хору "Журавлі", гурту "Крайка" з Перемишля, а також Юлії Дошни. Зазначимо, крім Перемишля, в місті Елк (північний схід Польщі) провели науково-популярну конференцію, а в місті Явожно (південь країни) відбулись заходи біля пам'ятника жертвам концтабору, куди потрапило багато українців. Крім того, урочистості відбудуться в місті Хшанув на півдні країни, де з'явилася перша після примусового виселення українців греко-католицька церква.