Завтра на сесії облради виділять перший транш фінансування містам Львівщини, що підписали Меморандум по ТПВ

24.04.2017
Завтра на сесії облради виділять перший транш фінансування містам Львівщини, що підписали Меморандум по ТПВ

У понеділок, 24 квітня, комісія з питань екології та природних ресурсів визначила, як саме буде розподілено 15 млн грн екологічного фонду між містами Львівщини, які підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Рішення про розподіл ще 15 мільйонів буде прийнятий на наступній сесії (орієнтовно 11 травня) після аналізу запитів, що надходять від міст Львівщини.

Як повідомив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, за ці кошти органи місцевого самоврядування зможуть придбати необхідну їм спецтехніку – сміттєвози,  бульдозери, трактори. Частину грошей скерують на впорядкування полігонів, які приймають сміття, а також ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

За його словами, завтра на сесії будуть затверджувати переліки природоохоронних заходів на загальну суму 106,7 млн грн., в тому числі й на потреби, які узгоджені в межах меморандуму

Нагадаємо, у п’ятницю, 21 квітня, Львівська обласна рада, обласна державна адміністрація, міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Дія меморандуму розрахована на два роки.

Документ забезпечить гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів. 

Всього цьогоріч планують видалити кошти в сумі 100 млн грн., з яких 70 млн грн. – з міського бюджету Львова,  і 30 млн грн. – з обласного екологічного фонду.