У Львові відкрили інформаційну табличку Консульства Латвійської Республіки

19.04.2017
У Львові відкрили інформаційну табличку Консульства Латвійської Республіки

Сьогодні, 19 квітня, у м. Львові на вул. Саксаганського, 1 відбулося відкриття інформаційної таблички на будинку, де протягом 1929 – 1939 років функціонувало Почесне Консульство Латвійської Республіки.

У відкритті взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса, представники  обласної та міської влади, дипломатичного корпусу, громадськість.

Встановлення інформаційної таблиці за вказаною адресою – один із запланованих кроків у рамках втілення проекту «Львів дипломатичний». Проект спрямований на вшанування тривалої історії дипломатичної дружби між Львовом та іншими державами.

«Сьогоднішня подія є дуже важливою. Наші народи є дуже близькими один одному. Співпраця між Україною та Латвією має розвиватися в економічній, гуманітарній, культурній площині, для того, щоб ще більше доброго зробити для нашого регіону і держави в цілому, - зазначив під час виступу заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Довідка

20 липня 2005 р. у Львові була відкрита Консульська установа Латвійської Республіки, яку очолив Почесний консул Володимир Іванович Гарцула – відомий львівський підприємець і громадський діяч, голова правління групи компаній "ВЕЕМ".

Основними напрямами діяльності консульства стали – налагодження і розвиток контактів між бізнесовими, науковими і культурними колами Латвії та України, підтримка громадян Латвії під час перебування на території консульського округу, проведення різноманітних освітніх та культурних заходів. У червні 2008 р. установа була залучена до організації візиту Президента Латвійської Республіки Валдіса Затлерса до Львова в рамках його державного візиту в Україну.

За сприяння Почесного консула між Львовом і Ригою, а також іншими містами Львівщини і Латвії (Дрогобич, Пустомити і Смілтене, Жовква і Цесіс, Трускавець і Лудза, Даугавпілс, Городок і Павілоста, Східниця і Ауце) було підписано низку угод про співпрацю.