Прозора місцева рада, - блог голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина

19.04.2017
Прозора місцева рада, - блог голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина

Показати як працюють кошти місцевого бюджету, де, хто і скільки отримає фінансового ресурсу в Україні завжди було справою окремих ентузіастів. Проте для Львівської обласної ради VII скликання це вже стало нормою.


Як це працює


Розподіл «великих» за обсягом цифр бюджету дуже добре працює в презентаціях, які кожна місцева рада може застосувати, обравши нескладну цифрову модель від центру політичних студій та аналітики "Ейдос".

Хто може отримати


Проте інтерактивний матеріал не дає кінцевої відповіді на два важливі питання. Перше - як і хто може скористатися ресурсом «зашитим» у бюджетні програми місцевої ради.

Для уніфікації процесу Львівська обласна рада пішла шляхом, ухваливши рішення №272 від 25.10.2016 року,  яке передбачало однакові вимоги до всіх виконавців обласних програм (читай відповідальних за процес використання коштів місцевого бюджету) в частині презентацій. Як це вдалося - за лінком нижче по всіх діючих бюджетних програмах Львівської обласної ради. Там кожен може знайти відповіді на запитання - на що скеровуються кошти обласного бюджету та хто і як ними може скористатися. 

 http://www.oblrada.lviv.ua/oblprograms


Хто ж все-таки отримує кошти за обласними програмами?


Або хто користається таки ресурсом на розвиток. Хто ці щасливці? На це ми також даємо розгорнуту відповідь у вигляді мапи з позначками по кожній з обласних програм.


Отже почнемо з
доріг, або як поділено 172 млн грн.

Карта дороги:

 Інтерактивна карта переліку доріг, які цьогоріч відремонтують на Львівщині за кошти обласного бюджету


Хто є переможцем обласного конкурсу мікропроектів - 542 об'єкти соціальної інфраструктури, які будуть відновлені цього року.

Карта мікропроекти

Інтерактивна карта об’єктів-переможців обласного Конкурсу мікропроектів 2017


Де буде встановлено спортивні і тренажерні майданчики
Програма «Спортивний майданчик»

Карта з майданчиками:

Інтерактивна карта переліку спортивних та тренажерних майданчиків, які облаштують цьогоріч на ЛьвівщиніДалі буде


Проте робота скерована на візуалізацію всього, що стосується обласного бюджету є ще далеко не завершеною. Попереду ще багато цікавого з уніфікації звітів за обласними програмами, величезний пласт по візуалізації енергоспоживання etcetera.

Проте, разом ми йдемо цим шляхом

PS

Мене часто запитують, це, мовляв всього лиш результати, а ділите це все ви непрозоро, кулуарно і т. д. Відповідь дуже проста (!) - рішення про те, на яких умовах, скільки і кому ухвалюється у сесійному залі Львівської обласної ради. Так вже збудовано українське законодавство, що це прерогатива депутатів обраних на місцевих виборах - в межах поля законів і підзаконних актів ухвалювати відповідні рішення. І ми це робимо, збираючись щодватижні в сесійному режимі, перед тим напрацьовуємо  всі проекти рішень спільно з розпорядниками коштів у депутатських комісіях. І поки що, іншої кращої системи український законодавець не винайшов.

Тому нам своє робити, а громаді оцінювати на майбутніх елекціях...

Голова облради
Контакти

Поштова адреса: вул.Винниченка, 18, м.Львів, Україна, 79008.

Адреси електронної пошти:
загальна - info@oblrada.lviv.ua
прес-служба - press.lvivoblrada@gmail.com 

Відділ з питань звернень громадян і роботи з репресованими та реабілітованими -

zvernennya@oblrada.lviv.ua 

Приймальна голови обласної ради - (032)2-999-800, 2-999-802

Прес-служба - (032)2-999-831