Керівництво Львівщини зустрілося з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки

17.03.2017
Керівництво Львівщини зустрілося з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки

Питання двосторонньої співпраці обговорили перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, голова облдержадміністрації Олег Синютка з Надзвичайним та Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Ізабель Дюмон.

Зустріч відбулася сьогодні, 17 березня.

Голова ОДА Олег Синютка запросив Надзвичайного та Повноважного Посла на агрофорум «Агропорт», який запланований на кінець квітня. Також очільник області висловив сподівання, що в середині квітня традиційно відбудеться візит французької делегації у Рава-Руську для вшанування полеглих військовополонених, які загинули у Другій світовій війні.

В свою чергу перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин подякувала французькій стороні за візит на Львівщину і за ту підтримку, яку відчуває Україна в своїй боротьбі за територіальну цілісність та незалежність.

«Хочу також висловити вдячність за чудовий фестиваль мистецтва - «Дні Франкофонії в Україні», який привозить Франція в Україну і зокрема до Львова, - зазначила Парасковія Дворянин. – Стосовно економіки, то нас цікавить допомога та підтримка дрібних фермерів, інвестиції у сільське господарство, розвиток кооперативного руху. На сьогодні у нас налагоджена на чудова співпраця з Урядом Канади, який допомагає нам розвивати молочний бізнес на Львівщині.  Для нас важливим  є те, щоб на великих французьких виставках були присутні українські підприємці».

За її словами, окрім того, цікавим між Францією та Львівщиною міг би бути також обмін досвідом в галузі освіти та культури.

Слід додати, що у Львові відбудуться «Дні Франкофонії в Україні».

Довідково:

Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 до 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності. Заходи цьогорічного фестивалю охоплять  9 міст України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Бахмут, Дніпро, Запоріжжя, Рівне, Чернівці.

Відтак 18 березня у Львівській філармонії відбудеться концерт "Шедеври для двох фортепіано та фортепіано в чотири руки" у виконанні Натії та Тамар Берая, а 22 березня у  Національній музичній академії ім. М.Лисенка - музична вистава «Порт Дунай, відблиски Центральної Європи».