Львівщину відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні

17.03.2017
Львівщину відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні

У п’ятницю, 17 березня,  керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов та перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрілися із  Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Македонія в  Україні Столе Змейкоскі. 

Сторони обговорили основні напрямки економічної та культурної співпраці. Зокрема, йшлося про можливість залучення інвестицій в агропромисловий комплекс, деревообробку та виробництво. 

Надзвичайний та Повноважний Посол поінформував про плани щодо відкриття у Львові Почесного консульства Республіки Македонія. «Це б дозволило краще та якісніше комунікувати щодо налагодження конструктивної співпраці між Львівщиною та Македонією», - зазначив Столе Змейкоскі. 

Також  під час зустрічі керівництво області запропонувало організувати промо-тур для журналістів та туроператорів, щоб ознайомитися з потенціалом та культурними пам’ятками Львівщини, бальнеологічними курортами та туристичними об’єктами. 

В свою чергу керуючий справами обласної ради Валентин Харлов торкнувся теми розвитку місцевого самоврядування в Україні. 

«Так склалося, що наші держави здобули незалежність в один період, - зауважив Валентин Харлов. - Зараз нас цікавить досвід Македонії реформи децентралізації. В Україні стартував процес формування та об’єднання територіальних громад. Зокрема, на Львівщині планується, що буде утворено 85 громад. Деякі  з них уже успішно функціонують. Тому досвід вашої країни в цих процесах був би нам цікавим та корисним». 

На завершення перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський повідомив, що буде підготовлено інвестиційні пропозиції, які буде скеровано на розгляд македонської сторони щодо економічної співпраці, а також культурних та освітніх обмінів.