У Львові відбулися урочистості з нагоди 203-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря

09.03.2017
У Львові відбулися урочистості з нагоди 203-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря

У четвер, 9 березня, у Львові керівництво області та міста, громадськість поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, що на проспекті Свободи. Урочисті заходи присвячені 203-й річниці від Дня народження Великого Кобзаря. 

«Вірші Тараса Шевченка надихають. Надихає час, коли читаєш поезію, надихає і те, коли слухаєш, як читають Кобзар діти та дорослі.  Шевченка нам усім треба знати. Це наша історія слова, історія української поезії», - зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Опісля відбувся мистецький флешмоб "Дякуємо тобі, Кобзарю", під час якого у небо запустили повітряні кульки з аркушами, де були надруковані рядки з віршів Тараса Шевченка.

Також сьогодні о 18.00 в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької запланована урочиста академія. 

Довідка:

Тарас Григорович Шевченко – український поет, письменник і художник, громадський діяч. Народився 9 березня 1814 в селі Моринці на Черкащині.

Його батьки померли до того, як йому виповнилося 12 років і після цього почалася важке кочове життя. Спочатку Тарас прислужував у дяка-вчителя, де вивчився грамоті. Потім у дяків-малярів – там він познайомився з елементарними прийомами малювання.

У 24-річному віці його викупили з кріпацтва за серйозну суму (еквівалент 45 кг срібла). Незабаром став студентом Академії мистецтв.

Весь цей час Шевченко писав вірші і до 1840 року випустив перший Кобзар.

Після закінчення в 1844 році Академії мистецтв він повертається в Україну, в Києві працює художником у Київській тимчасовій комісії з питань розгляду старих актів. В цей же період Шевченко знайомиться з Костомаровим, формуються його політичні погляди. Він вступає в Кирило-Мефодіївське товариство.

У березні 1847 року поета заарештовують і відправляють на заслання до Орську, де він повинен служити солдатом. Крім того, Микола I своїм указом заборонив йому писати і малювати.

У 1857 році Шевченко повертається із заслання. Поет живе в Москві і Петербурзі. У 1859 році приїжджає в Україну, але знаходиться під наглядом поліції, постійне проживання в Україні йому заборонено.

Помер видатний Шевченка 10 березня 1861 року. Похований він був спочатку в Петербурзі, проте в тому ж році він був перепохований на Чернечій горі біля Канева.