Українці та поляки у Млинах вшанували пам'ять автора національного гімну Михайла Вербицького

04.03.2017
Українці та поляки у Млинах вшанували пам'ять автора національного гімну Михайла Вербицького

У суботу, 4 березня, у с. Млини (Республіка Польща) відбулися урочисті заходи з нагоди 202-ї річниці від дня народження автора мелодії гімну України отця Михайла Вербицького.

До каплиці-пантеону, де похований видатний композитор, керівництво області, прикордонних районів, Підкарпатського воєводства, представники дипломатичного корпусу, громадськість  поклали квіти, а священнослужителі відправили чин панахиди.

Опісля відбулося громадське віче.

«Отець Михайло Вербицький, якого ми сьогодні вшановуємо,  був великим трудівником, - зазначила під час виступу перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. – Він завжди дбав про те, щоб громада гуртувалася та  розвивалася. Він також займався просвітництвом,  аби ми, українці,  мали національну  ідентичність. Його музика дає нам розуміння, хто ми є. Стоячи тут, я хочу, щоб наш Державний Гімн звучав тоді, коли ми пишаємося нашими здобутками, відкриттями та спортивними перемогами.

Я дуже сподіваюсь, що тут, у Польщі, постать отця Вербицького буде завжди належно пошанована. Бажаю усім нам миру, злагоди та єдності».

Урочисті заходи з нагоди вшанування пам’яті автора мелодії Державного Гімну України супроводжувалися виступами муніципального хору "Гомін" та чоловічого вокального ансамблю "Калофонія".