За активну діяльність на благо громади два райони Львівщини отримали подарунки від партнерів ЄС/ПРООН

25.12.2015
За активну діяльність на благо громади два райони Львівщини отримали подарунки від партнерів ЄС/ПРООН

25 грудня у Львівській обласній раді представники ресурснихцентрів Бродівської та Кам’янко-Бузької районних рад отримали подарунки від ЄС/ПРООН в рамках реалізаціїІІІ фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який спрямований на надання допомоги територіальним громадам.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передаючи на потреби двох вказаних вище районів подаровану техніку, акцентував увагу на тому, що  обласна рада і надалі передбачатиме в обласному бюджеті кошти на потреби територіальних громад, на їхній розвиток.  

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовується на Львівщині з 2008 року за участю Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. За цей період багато місцевих громад змогли успішно реалізували свої проекти, здобувши додатково фінансовий ресурс з європейських міжнародних фондів та кошти обласного бюджету.

Як розповів координатор Львівського обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ігор Назар, Проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» стартував на Львівщині 16 жовтня 2014 року. Третя фаза Проекту стала логічним продовженням успішних партнерських ініціатив громад першої та другої фаз Проекту в період 2008-2014 років, впродовж яких громадами 17 районів області було реалізовано 129 мікропроектів. «Завдяки активній спільній роботі громад, міст, районів, обласної ради та обласної державної адміністрації Львівщина у третій фазі Проекту, отримала можливість впроваджувати 32 мікропроекти у сільській місцевості та 27 у містах», – сказав він.

Водночас, за словами начальника відділу аналізу програм та інвестицій Львівської обласної ради, депутата обласної ради Івана Собка, найактивніші територіальні громади, які брали участь у ІІІ фазі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», сьогодні були відзначені. Зокрема, на потреби територіальних громад Бродівського і Кам’янка-Бузького районів було передано мультимедійу техніку.

«Основним критерієм, за яким були обрані громади, – їхня активність. Ми говоримо про потребу децентралізації, про існуючу на базовому рівні проблематику... Коли буде сильна громада, тоді і сильною буде держава. Тому держава повинна стимулювати активні громади, а ті, своєю чергою, повинні максимально активно долучатися до свого розвитку – писати проекти, пропонувати їх на розгляд міжнародних фондів та успішно реалізовувати. Саме такі громади ми будемо всіляко підтримувати і надалі», – наголосив Іван Собко.