Львівська обласна рада: Українська мова – це найефективніший захист від російської агресії

09.12.2015
Львівська обласна рада: Українська мова – це найефективніший захист від російської агресії

Там, де більшість громадян послуговується українською мовою як державною, немає ні сепаратизму, ні російських окупантів.   Мова – це наша безпека. Саме штучний поділ українців на україномовних і російськомовних, спричинений тривалою політикою зросійщення, Російська Федерація використала для нападу на Україну й загарбала найбільш зросійщені українські території.

На цьому наголошують депутати Львівської обласної ради у своєму зверненні до Верховної Ради України щодо сучасної мовної ситуації в Україні. Це звернення прийняли обласні обранці 8 грудня на другому засіданні першої сесії Львівської обласної ради сьомого скликання.

У зверненні, зокрема, зазначається:

«Нас, депутатів Львівської обласної ради, приголомшили результати моніторингу ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, який нещодавно провів Громадянський рух «Відсіч». З українського телебачення зникає українська мова! Два промовистих факти: на початку червня частка української мови на ТБ становила майже 28%, а тепер вона зменшилася до 23%. Отже, за 5 місяців ця частка зменшилася на 5 відсоткових пунктів – українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсотковий пункт на місяць. Вітчизняні телеканали порушують положення статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», якою передбачено: «У загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців».

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, 68% наших співвітчизників вважають українську мову рідною. Згідно із статтею 10 Конституції України, українська мова є державною мовою; держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Однак реальність є зовсім іншою. Українська мова фактично залишається в державі другорядною, а її становище постійно погіршується. Деякі українські високопосадовці нахабно й безкарно ігнорують державну мову. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у судовому порядку намагається довести своє право не використовувати українську мову при виконанні службових обов’язків. Спілкуючись російською мовою, до того ж найвищому рівні, кожен з нас ще раз підтверджує, що Україна – досі  колонія Росії. Очевидно, що в державі продовжується подальша зросійщення та нехтування правами україномовних громадян, на що влада заплющує очі. А варто було б прислухатися до істинності слів Лесі Українки: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію».

Депутати вимагають врегулювати критичну ситуацію на законодавчому рівні, повернутися до розгляду законопроекту про внесення змін до Закону України «Про державну службу», зокрема щодо рівного доступу до державної служби громадян України які вільно володіють державною мовою. Внести зміни до статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», збільшивши частку національного аудіовізуального продукту кожної телерадіоорганізації до 70 відсотків.

Депутати Львівської обласної ради закликали народних обранців конкретними справами довести свій патріотизм та стати на захист української мови!