У Львівській філармонії в пам'ять про Героїв Небесної Сотні відбудеться Бетховен-марафон

06.02.2017
У Львівській філармонії в пам'ять про Героїв Небесної Сотні відбудеться Бетховен-марафон

У четвер, 9 лютого, у Львівській обласній філармонії відбудеться Бетховен-марафон від Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова». Частину коштів буде передано на допомогу пораненим бійцям АТО. 

 

Як зазначають організатори марафону, цього року захід наскрізно просякнутий героїчною тематикою.

«Це час, коли ми згадуємо героїв Небесної Сотні та інших полеглих у боротьбі, котра триває й зараз. Третя річниця, Третя симфонія та Третій концерт австрійського генія — символічно, та головне натхненно.  Насправді, для філармонійного життя концерти-марафони – популярна практика. Бетховен, Бах, Моцарт, Вівальді звучать за сцени часто й збирають повні зали. Це чудова можливість поєднати у одній програмі відомі шедеври й рідкісні твори видатних композиторів. Або ж представити публіці те, що рідко входить до концертної програми з різних причин», –  кажуть організатори заходу.

Ввечері 9 лютого Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» працюватиме разом з запрошеним солістом-піаністом з Польщі Артуром Яронем.

«Цього разу у нас буде героїчний вечір. Назва не випадкова — звучатиме знаменита «Героїчна» Симфонія №3 Людвіга ван Бетховена, яка була написана з присвятою Наполеонові. Проте згодом композитор розчарувався в політиці свого кумира, тому рішуче викреслив з партитури цю присвяту, не змінивши ні єдиної ноти. До речі, твір, наповнений небувалим до того розмахом та епічністю, народжувався в момент, найважчий і для самого Бетховена. Молодий і успішний віртуоз, зірка концертних залів Відня, дізнався, що втрачає слух безповоротно. Але Симфонія № 3 стала його втіхою і позначила зовсім новий етап у творчості, котрий протиставляв його творче горіння силі хвороби. Не дивно, що це один з улюблених творів самого Бетховена. Всього ж він написав дев’ять симфоній, серед яких виділяють Дев’яту з «Одою до радості», яка навіть стала гімном Євросоюзу», – розповів диригент Сергій Бурко.