Визначено переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у 2015 році

10.12.2015
Визначено переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у 2015 році

У середу, 9 грудня, відбулося підсумкове засідання журі у складі відомих діячів культури та мистецтва з присудження обласної премії у 2015 році, під час якого було визначено цьогорічних лауреатів.

У підсумковому засіданні конкурсного журі взяли участь 21 із 32 членів журі, зокрема, заступник голови обласної ради Володимир Гірняк. Розгляд та обговорення номінантів журі проводило у два етапи. Визначали лауреатів цьогорічної премії шляхом таємного голосування.

Відтак, обласну премію в галузі культури, літератури,  мистецтва, журналістики та архітектури  2015 року у відповідних номінаціях здобули:

Мистецтвознавство і культурологія – імені Святослава Гординського: Бесага Мар’ян – за альбом-монографію «Іван Остафійчук. Джерела творчості».

Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона та Віри Свєнціцьких: Білик Зоряна – реалізований проект художніх пленерів «Стежками Антонича» в Музеї-садибі родини Антоничів.

Поезія – імені Маркіяна Шашкевича: Сенчишин Ярина – за книгу «Долина ріки Самбатіон».

Проза – імені Богдана Лепкого: Петренко Микола – за книгу «Самозапалення свічі – 2».

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка: Нахлік Євген – за книгу «І мертвим, і живим, і ненародженим», і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власні екзистенції».

Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького: Сотникова Альбіна – за акторські роботи у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької у 2013 – 2015 роках..

Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола: Синейко Микола – за книгу «У жорнах часу».

Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича: Творчий колектив у складі: Яцків Андрій, Олійник Михайло, Радейко Петро, Муха Оксана – за авторські музичні програми, реалізацію національного музичного проекту «Мелодія», створення авторської пісні, популяризацію творчості українських композиторів та української народної пісні, зокрема, творчості В. Івасюка, І. Білозіра, Квітки Цісик, А. Кос-Анатольського.

Образотворче мистецтво – імені Івана Труша: Андрущенко Оксана – за творчі роботи, виконані протягом останніх років.

Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти: Іванишин Володимир – за проект інтер’єру Церкви Святого Воскресіння с. Віжомля Яворівського р-ну.

Народна творчість – імені Анатолія Вахнянина: Кремінські Дарія та Ярослав – за твори, виконані протягом 2014 – 2015 років: виткані чоловічі та жіночі сорочки.

Дизайн – імені Олени Кульчицької: Борисенко Ольга та Стасенко Володимир – за «Новації і традиції графічного дизайну поліграфічної продукції Української академії друкарства в контексті європейської культури та формування національної дизайнерської школи».

Архітектура – імені Івана Левинського: Гнесь Ігор – за монографію «Багатоквартирне житло: тенденції еволюції».