Депутати обласної ради звернуться до керівництва держави про присвоєння музею Грушевського у Львові статусу національного

15.12.2015
Депутати обласної ради звернуться до керівництва держави про присвоєння музею Грушевського у Львові статусу національного

Надання Державному меморіальному музею Михайла Грушевського статусу національного, відзначення 150-річчя від дня народження історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського, фінансування серії науково-документальних фільмів про постать Михайло Грушевського - ці та низку інших питань було порушено 14 грудня на засіданні комісії історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.

За словами голови депутатської комісії Юрія Візняка, у 2016 році на державному рівні в Україні відзначатимуть рік Михайла Грушевського. Відтак, вже відтепер досить ретельно потрібно готуватися і на Львівщині, щоби гідно вшанувати пам'ять цього видатного українського вченого, державного і політичного діяча.

На засіданні комісії була присутня директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського Магунь Марія Карпівна. Вона депутатам запропонувала до вирішення низку питань. Зокрема, керівник музею зазначила, що було би за доцільне звернутися від Львівської обласної ради до Міністерства культури України та Президента України щодо присвоєння Державному меморіальному музею Михайла Грушевського статусу національного.

«У 2011 році аналогічне звернення вже було скероване на адресу керівництва держави. Одначе, до сьогодні воно залишилося на рівні пропозиції. Тому, було би за доцільне повторно звернутися, враховуючи те, що у 2016 році вшановуватимуть ювілейну дату від дня народження Михайла Грушевського», - сказала вона.

Таку пропозицію підтримав голова та члени депутатської комісії, зазначивши, що відповідне звернення буде напрацьоване спільно з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.

Окрім того, Марія Магунь запропонувала обласним обранцям і низку інших пропозицій. Серед них: введення нової штатної одиниці - заступника директора музею з питань музейного менеджменту; фінансування серії науково-документальних фільмів про постать Михайла Грушевського; формування обласної премії імені Михайла Грушевського, яку присвоюватимуть дослідникам його спадщини і творчого доробку; розгляд можливості організувати зупинку «Михайло Грушевський» на шляху курсування потягу «Вітерець» дитячої залізниці.