Програмою підтримки демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО, та їхніх сімей на Львівщині вже скористалися чотири тисячі осіб

15.12.2015
Програмою підтримки демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО, та їхніх сімей на Львівщині вже скористалися чотири тисячі осіб

З обласного бюджету, у рамках Програми підтримки у Львівській області демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО, та їхніх сімей на 2015 - 2017 роки, цьогоріч уже виплачено 12 млн грн. Виплати отримали чотири тисячі воїнів АТО.

Загалом на цю програму депутати передбачили в обласному бюджеті 2015 року 15 млн грн.

Про це повідомили 14 грудня на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства та соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради представники департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації. У засіданні взяла участь перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.

Також представники департаменту поінформували депутатів про те, як виконуються інші обласні програми, які були прийняті на сесії обласної ради і стосуються соціального захисту учасників АТО та їхніх сімей. Зокрема, з обласного бюджету було використано 3,5 млн грн на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції. На соціальні виплати дітям військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, з обласної казни виділено 4 млн грн.

Окрім того, на засіданні депутати обговорили проект рішення обласної ради, яке буде винесене на розгляд сесії. Цим документом внесуть зміни до Програми підтримки у Львівській області демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО, та їхніх сімей на 2015 - 2017 роки.

Голова постійної комісії обласної ради Михайло Гичка наголосив на тому, що ці зміни до рішення обласної ради напрацьовані за результатами загальних зборів демобілізованих учасників АТО, представників громадських об'єднань, волонтерських організацій та благодійних фондів області, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки. Нагадаємо, що такі збори відбулися вперше у суботу, 12 грудня, для того, аби почути і допомогти вирішити проблеми, які спіткали учасників АТО та їх сім'ї.

Відтак у програмі, до демобілізованих воїнів, які повертаються з АТО, будуть додані такі категорії: звільнені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередньо участь в АТО, забезпечення її проведення, військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівники (співробітники) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, бійці добровольчих батальйонів, працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередньо участь в операції в районах її проведення в порядку встановленому законодавством.