У Львівській обласній раді спільно з громадськістю обговорили проект обласного бюджету

20.12.2016
У Львівській обласній раді спільно з громадськістю обговорили проект обласного бюджету

У проекті обласного бюджету на 2017 рік передбачено низку новацій та викликів, які слід врахувати.  Мова йде про зростання мінімальної заробітної плати, передачу на місцеві бюджети оплати за енергоносії установ охорони здоров’я та освіти, фінансування профтехосвіти та питання пільгових перевезень.

Про це зазначив під час громадських обговорень проекту обласного бюджету голова профільної комісії облради Олег Домчак у вівторок, 20 грудня.

«На сьогоднішній день ми маємо висновки по проекту бюджету всіх профільних комісій, за винятком комісії з питань регламенту, - повідомив Олег Домчак. – Сформований бюджет є збалансованим, звичайно є галузі, які потребують значно більше коштів, проте ми виходили з можливостей прогнозованої дохідної частини. Крім того, ми очікуємо прийняття Державного бюджету, який, ми сподіваємося, дасть для області додатковий фінансовий ресурс. Також в рамках бюджетної децентралізації не варто забувати про залучення додаткових коштів,  які акумулюються на місцях».  

Як наголосив заступник голови облради Володимир Гірняк, вперше Львівська обласна рада відразу після прийняття обласного бюджету розпочне розгляд проектів обласних програм, які уже надійшли в раду.

«У 2017 році ми ставимо собі амбітне завдання  - за січень-лютий прийняти усі обласні програми, які в минулі роки затверджували весною і навіть на початку літа, - зауважив Володимир Гірняк. - Це дозволить оперативно приступити до їх виконання і реалізувати у відповідні терміни».

Слід додати, що всього на обласні програми на 2017 рік в обласному бюджеті передбачено 792 млн грн.

Під час слухань бюджету піднімалися найбільш актуальні для громадськості питання. Зокрема, йшлося про необхідність збільшення фінансування галузі освіти та охорони здоров’я, актуальність проведення заходів з енергозбереження та підтримку  підприємницької діяльності. Також було звернуто увагу на проблему компенсації перевезень пільгових категорій громадян та питання збереження лісу.

В межах обговорень кожен охочий мав можливість у письмовому вигляді подати свої пропозиції та зауваження до проекту обласного бюджету, які будуть розглянуті на сьогоднішньому засіданні  бюджетної комісії.