Сьогодні в Україні відзначають День працівника суду

15.12.2016
Сьогодні в Україні відзначають День працівника суду

Щорічно,15 грудня, в Україні відзначають День працівника суду.

 Указ Президента від 08.12.2000 № 1318/2000.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та депутатський корпус щиро вітають усіх працівників Феміди з професійним святом.

 «Суддівський корпус України завжди повинен  залишатися вірним даній присязі, гідно виконувати свої високі обов'язки в ім'я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини. Ви працюєте, аби покращити добробут людей, забезпечити їм мирне, стабільне життя, захистити від негараздів та труднощів. Сили вам та стійкості», - голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

 

Довідка:

У систему судових органів України входять:

Конституційний Суд України, який вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України, дає офіційне тлумачення норм Конституції і законів України;

Суди загальної юрисдикції, які утворюються, як правило, за територіальним принципом і які розглядають всі цивільні і кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення;

Арбітражні суди, які розглядають справи стосовно господарських правовідносин.

Вищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Голова Верховного Суду обирається на посаду та звільняється з неї шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

Конституція України дає можливість продовжити реформування судово-правової системи України в напрямі створення надійних гарантій для забезпечення прав і свобод людини.