На стабілізацію екологічної рівноваги внаслідок діяльності гірничо-хімічних підприємств на Львівщині використано понад 1 млн грн.

22.12.2015
На стабілізацію екологічної рівноваги внаслідок діяльності гірничо-хімічних підприємств на Львівщині використано понад 1 млн грн.

На виконання заходів Регіональної програми стабілізації екологічної рівноваги внаслідок діяльності гірничо-хімічних підприємств Львівщини на 2015-2019 року у 2015 році з обласного бюджету затверджено фінансування обсягом 1 200, 0 тис. грн. Станом на 20 листопада цього року підприємствами використано 1 031,6 тис. грн.

Такі суми були озвучені під час слухань про виконання обласних програм і заходів структурних підрозділів облдержадміністрації, що відбувались у комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації обласної ради.

Відзначимо, що Регіональну програму стабілізації екологічної рівноваги внаслідок діяльності гірничо-хімічних підприємств Львівщини на 2015-2019 роки розроблено з метою попередження виникнення техногенно-екологічних катастроф в зоні впливу гірничо-хімічних підприємств Львівщини, розв'язання соціальних і екологічних проблем у зоні їх діяльності та забезпечення дотримання вимог міжнародних конвенцій з екологічних проблем у прикордонному з Європейським Союзом регіоні.

Відповідно до Програми за період з січня по жовтень 2015 року роботи по підтримці екологічної рівноваги проводились в зоні діяльності 2 підприємств: Яворівського ДГХП «Сірка» та Роздільського ДГХП «Сірка».

Зокрема, в зоні впливу діяльності Яворівського ДГХП «Сірка» виконано комплекс робіт по утриманню в робочому стані об'єктів хвостового господарства, гідротехнічних споруд, каналів, водоскидів та гірничого обладнання, здійснено відбір проб з річок, водойм, гідроспоруд та аналіз води на предмет змін хімічного складу поверхневих та підземних вод, виконано ліквідацію (засипку) карстових провалів, які виникали в зоні впливу депресійної лійки та огляд земельних ділянок на предмет виявлення карстових процесів, а також проведено обстеження будівель і споруд, які входять в карстопровальну зону депресійної лійки на предмет карстопровальної безпеки, ремонт водоводів, каналізаційних колекторів, насосних агрегатів, двигунів, чистку колодязів побутових стоків та ін..

Водночас, Роздільським ДГХП «Сірка» по гірничотехнічній рекультивації ділянок берегової смуги з пониженням гребня дамби хвостосховища проведено рекультивацію на площі 10,6 га, виконано роботи з гірничотехнічної рекультивації зсувонебезпечного кар'єру в районі с. Малехів на площі 2,5 га та комплекс робіт з утримання в належному стані об'єктів гідроспоруд. Окрім того, реалізовано низку заходів, спрямованих на утримання гідроспоруд та розчистку водовідвідного каналу від водоскиду з акумулюючого басейну в річку Свіча.