На Львівщині у 2015 році коштом обласного бюджету реалізовується шість медичних програм

22.12.2015
На Львівщині у 2015 році коштом обласного бюджету реалізовується шість медичних програм

Упродовж 2015 року в закладах охорони здоров’я Львівської області виконувалось шість обласних цільових програм.

Про це повідомив на слуханнях у постійній комісії з питань  охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури  та спорту Львівської обласної ради директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Богдан Чечотка.

Відтак у 2015 році продовжила дію Обласна цільова програма „Діагностика, лікування та реабілітація осіб, які постраждали внаслідок (під час) Революції Гідності”. Незабаром, у рамках цієї програми, як повідомив Богдан Чечотка, відбудеться відкриття спеціально створеного відділення для реабілітації хворих із порушенням функції хребта.

Зокрема, на Програму розвитку сімейної медицини та її профілактичної спрямованості на 2015 рік в обласному бюджеті було передбачено 2 млн 885 тис. грн. За ці кошти було закуплено медичне обладнання для десяти закладів ЗПСМ на два мільйони гривень. У 2015 році відкрито шість амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Загалом у Львівській області налічується 312 амбулаторій сімейної медицини, з них 225 – у сільській місцевості та 87 – у міській.

Надзвичайно важливою є Обласна цільова програма „Забезпечення дітей-інвалідів області життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення на 2012-2016”. За цією програмою забезпечуються, зокрема, діти, хворі на фенілкетонурію, продуктами. замісного лікувального харчування; закуповується розхідний матеріал і медикаменти для лікування дітей із хронічною нирковою недостатністю на проведення сеанісів гемо- та перитонеального діалізу. Також 42 дітей-інвалідів, хворих на муковісцидоз, забезпечують життєво необхідним препаратом „Креон”, одержують постійно лікування в стаціонарних умовах 13 дітей-інвалідів з первинними імунодефіцитами.  У рамках програми 10 дітей, хворих на важкий ювенільний ревматоїдний артрит, отримують лікування необхідними препаратами.

У другому півріччі 2015 року на Львівщині розпочала дію Обласна цільова програма по легеневій гіпертензії, яка дасть змогу продовжити життя хворих на цю хворобу, а також збільшує толерантність до фізичних навантажень та відтерміновує клінічне погіршення.

У 2015 році продовжувала дію Обласна цільова програма „Регіональна програма надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю”.

Шоста обласна цільова програма – боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області. У 2015 році, відповідно до цієї програми, виділялися кошти на придбання медичного обладнання. На наступний, 2016 рік передбачається закласти кошти в обласному бюджеті на співфінансування з боку обласного бюджету (10 відсотків від розміру коштів Світового банку) в рамках субпроекту „Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області”, як частини позики Уряду України на впровадження проекту „Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.