Олександр Ганущин прозвітував про перший рік роботи ради 7 скликання

21.11.2016
Олександр Ганущин прозвітував про перший рік роботи ради 7 скликання

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відзвітував про рік роботи на посаді та розповів про основні досягнення та нові завдання ради VII скликання.

Звіт відбувся сьогодні, 21 листопада.

Найперше, на чому наголосив очільник облради – це відкритість ради нового скликання, зокрема, прозора кадрова політика, попереднє оприлюднення рішень, закупівля товарів та послуг через систему «ProZorro», а також громадські обговорення важливих для області рішень. 

Одним з нововведень у цьому році, за словами Олександра Ганущина, були відкриті конкурси на керівників комунальних підприємств.

«Радію, що ми лідери в цьому питанні в Україні.  Є чітко прописані вимоги до кандидатів. На засідання конкурсної комісії можуть прийти усі охочі та долучитися до обговорення кандидатур. Уже зараз 19 обласних установ  отримали своїх керівників у такий відкритий і прозорий спосіб, ще 10 керманичів плануємо призначити до кінця року», - зазначив Олександр Ганущин.

Серед основних досягнень депутатів можна назвати значний поступ у розвитку інфраструктури області, напрацювання перспективи створення об’єднаних територіальних громад,  активна позиція у вирішенні екологічних проблем та налагодження  міжнародного співробітництва на новому якісному рівні. Окрім того, значна увага приділялася і надалі продовжуватиметься  - це допомога армії та вирішення соціальних питань учасників війни, а також програма співпраці з Луганщиною.

«Хочеться якнайшвидшої перемоги над ворогом, хоча на сьогодні, ця мета на жаль, віддалена у часі. Та долучити і наблизити її може кожен. За плечима 24 поїздки в АТО. Окрім допомоги бійцям, робимо акцент і на пропаганду. Налагоджуємо контакт з цивільною владою. Спільними зусиллями нещодавно відбувся обмін між 25 вчителями Львівщини та Луганщини, до нас із гастролями часто приїздять луганські колективи. Були «Радани», актори Луганського драмтеатру, артисти філармонії. Важливо, - глядач у Бродах, Червонограді, Львові та Дрогобичі сприймав колективи сходу, як то кажуть, на ура», - розповів Олександр Ганущин.

За його словами, Львівська облрада ухвалила низку обласних програм. Зокрема, щодо ремонту доріг, на яку було скеровано рекордні 309,5 млн гривень. Вперше в історії ради кожен район області отримав по 5 млн грн. саме на комунальні дороги. Завдяки Програмі «Спортивний майданчик» вдалося в районах області встановити 20 футбольних полів зі штучним покриттям і 44 тренажерних майданчиків. Також реалізація конкурсу мікропроектів – це ще одне досягнення ради.

«Мікропроекти є добрим шансом для Львівщини, коли акцент робиться на активність громад. Ініціатива дозволяє селам і селищам рушити з мертвої точки і почати розвиток. Недаремно цього річ надійшла  рекордна кількість заяв – 1429. Із них переможцями стали – 691 – як результат - оновлені Народні доми, дитячі садочки, школи, амбулаторії, вуличне освітлення. Зауважу, що мікропроекти втілюються завдяки бюджету та співфінансуванню коштами громад. З обласної казни цьогоріч скерували рекордні 54 млн гривень. Додам,  більше 500 об’єктів уже здані в експлуатацію. Тому конкурс вдався, - зазначив Олександр Ганущин. – На  2017 рік плануємо зробити ще більше і ще краще».

Під час звіту також акцентувалася увага на процесі об’єднання територіальних громад. «Реформа централізації є незворотною. Ми ухвалили перспективу створення 67 спроможних громад. Попередньо провівши громадські обговорення з кожним районом щодо конфігурації ОТГ. Львівська обласна рада зробила поштовх до створення таких громад,  і працюватимемо у цьому напрямку і надалі».

На завершення голова облради окреслив основні завдання на наступний рук - це  продовження реалізації стратегії енергоефективності, створення механізму ефективного управління комунальним майном та успішна реалізація конкурсу мікропроектів за новими правилами.  

«Дякую всім, хто допомагав і підтримував увесь цей час. Велика подяка рідним, які завжди зі мною, і тим, хто сьогодні допомагає з небес!», - зазначив Олександр Ганущин. 

Презентація