На розвиток освіти Львівщини з обласного бюджету цьогоріч було виділено понад 12 млн грн

23.12.2015
На розвиток освіти Львівщини з обласного бюджету цьогоріч було виділено понад 12 млн грн

Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів, покращення навчально-матеріальної бази шкіл і закладів профтехосвіти, придбання підручників, створення доступних умов для освіти дітей з особливими потребами, виплата премій молодим ученим та знаним науковцям, модернізація комп’ютерної мережі шкіл, створення кабінетів військово-патріотичного виховання.

Такими були основні напрямки розвитку освіти Львівщини у 2015 році, відповідно до Програми розвитку освіти Львівщини на 2013– 2016 роки. Станом на 11 грудня 2015 року на реалізацію заходів цієї програми використано 12 млн 545 тис. грн.

Про це прозвітував на слуханнях у постійній комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради заступник директора департаменту Львівської обласної державної адміністрації Орест Тур.

Відтак з обласного бюджету скеровано понад 3, 5 млн грн субвенції міським та районним бюджетам на розвиток мережі дошкільних навчальних закладів. Були підготовлені проекти для участі в обласному конкурсі мікропроектів, з яких перемогу здобули 38 проектів. Реалізація цих проектів дасть можливість додатково відкрити 1 194 місць в дошкільних навчальних закладах Львівщини. Робота з відкриття додаткових місць у ДНЗ продовжиться і в 2016 році і стане одним із пріоритетних напрямків в освітній галузі Львівщини.

Також коштом обласного бюджету на Львівщині (понад 1 млн грн) в 2015 році обладнають 24 центри військово-патріотичного виховання.

Окрім того, у позашкільній освіті Львівщини було скеровано 300 тис. грн міським та районним бюджетам для проведення історико-краєзнавчих подорожей учнівської молоді. Придбано два автобуси для перевезення учнів Миколаївського і Радехівського районів. Із обласного бюджету на ці було виділено 800 тис. грн.

Ще одним напрямком розвитку освіти Львівщини стала підтримка молодих вчених  та відомих фахівців, заохочення студентів. Зокрема, було відзначено преміями двадцять відомих учених та знаних фахівців і 88 талановитих молодих учених та спеціалістів.  Преміями нагороджено 100 кращих студентів вищих навчальних закладів та вручено обласні іменні премії 84 студентам вищих навчальних закладів Львівщини. На ці виплати з обласного бюджету було виділено близько 2 млн грн.