У Львівській облраді презентували Програму розвитку лісового господарства

18.11.2016
У Львівській облраді презентували Програму розвитку лісового господарства

Сьогодні у Львівській обласній раді обговорили Проект «Програми розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки». В обговоренні взяли участь заступник голови облради Володимир Гірняк, керівники депутатських комісій та підприємств «Галсільлісу».

У Програмі чітко визначено основні напрямки розвитку лісової галузі на наступні роки. В першу чергу - йдеться про посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісу, охорону і захист лісів, їх раціональне використання та відтворення. Також розроблено розрахунки згідно потреб галузі та зазначено джерела їх фінансування. Левова частка забезпечення витрат – за самими лісовими господарствами. Так, орієнтовний обсяг коштів, необхідних для виконання Програми, становить 3 629,6 мільярдів грн. Із них 209 млн. грн – Державний бюджет, а 135 млн. грн. – місцеві бюджети.

Презентував Програму керівник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

«Розробляючи цю програму, ми намагалися витримати баланс між захистом навколишнього середовища, між екологічної функцією лісів і соціальними чинниками, в тому числі можливістю людей користуватися лісовими багатствами», - зазначив під час презентації Анатолій Дейнека.

Своєю чергою на важливості збереження лісового фонду та актуальності Програми наголосив Володимир Гірняк.

«Робоча група, яку я очолював і яка кілька місяців займалася проблемою лісів, мала змогу побачити роботу лісгоспів із середини. Власне, тоді ми і зрозуміли, наскільки необхідна така Програма. Важливо, що в ній наголошено на тому, що пріоритет буде за вирубками, наближеними до природніх. Важливо також те, що Програма модернізує сам підхід до ведення лісового господарства», - наголосив Володимир Гірняк.

Керівник екологічної депутатської комісії Андрій Білоус від себе додав: «Екологічний фонд Львівщини цього року становитиме орієнтовно 54 млн. грн. У цьому бюджеті особлива увага буде приділена лісовій галузі. Я буду пропонувати колегам на комісії, що не менше 10% від цієї суми мають піти на роботи, пов’язані із лісом. Будь-яка програма буде лише тоді працювати, коли матиме фінансове підґрунтя. Тобто, десь 5-6 млн. грн. ми можемо скерувати на галузь. Чекаємо від вас пропозицій і будемо активізовувати роботу».

Сьогодні проект Програми перебуває на вивченні в департаменті екології ЛОДА і є відкритим для внесення пропозицій.