Львівська облрада на сесії заслухає керівників ЛОДА, які мають низький відсоток виконання обласних програм

17.11.2016
Львівська облрада на сесії заслухає керівників ЛОДА, які мають низький відсоток виконання обласних програм

Стан виконання п’яти обласних цільових програм, які за результатами 9 місяців мали найменший відсоток виконання та використання бюджетних коштів розглянула профільна комісія Львівської обласної ради сьогодні, 17 листопада.

 

Як доповіла директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій, в межах Програми розвитку освіти Львівщини підготовлено проект розпорядження голови ЛОДА про розподіл коштів між територіями для  придбання шкільних автобусів, на які має бути оголошена процедура державних закупівель. Також  активізовано фінансування заходів з придбання шкільних підручників і покращення матеріальної бази опорних шкіл. «Учні мають бути забезпечені підручниками в повному обсязі», - наголосили члени комісії. За словами Любомири Мандзій, до кінця року мають бути також виконані заходи з інтернетизації шкіл області.

 

Негативно оцінила профільна комісія реалізацію Програми охорони і збереження культурної спадщини Львівської області, яка виконана на 25%, і де з 21 об’єкта реставрації пам’яток культури на сьогодні розпочато роботи на 5. Членами комісії прийнято рішення щодо необхідності заслухати  на сесії обласної ради керівника департаменту архітектури та розвитку містобудування  із зазначеного  питання. Також рекомендовано на сесії обласної ради заслухати керівника департаменту з питань культури, національностей та релігій щодо порушення фінансової дисципліни при виконанні Плану заходів культури за рахунок коштів обласного бюджету.

 

«Ми надалі будемо моніторити стан виконання обласних програм і у випадку порушення фінансової дисципліні і невчасної реалізації заходів, що призводить до неефективного використання коштів, будемо приймати відповідні управлінські рушення», - наголосив Олег Домчак.

 

На своєму засіданні бюджетна комісія також розглянула звернення керівника Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької щодо виділення коштів з обласного бюджету для підготовки та відзначення у 2017 році 100-річчя заснування театру. Зокрема, йдеться про те,  щоб відремонтувати глядацьку залу та закупити  нові крісла для глядачів. Відповідно доручено департаменту фінансів облдержадміністрації при формуванні бюджету на 2017 рік розглянути можливість виділення 1180 тис. грн на цю мету, за умови вдвічі більшого співфінансування зі сторони Львівської міської  ради.

Комісія також заслухала інформацію керівника департаменту фінансів облдержадміністрації  Олега Демківа  щодо особливостей бюджету 2017 року в частині освітньої і медичної субвенцій, окремих розрахункових показників,  напрацювання напрямів корегування бюджетних відносин в частині вирівнювання диспропорцій фінансових показників територій у наступному бюджетному році.