У Львові вшанували подвиг творців ЗУНРу на Личакові

01.11.2016
У Львові вшанували подвиг творців ЗУНРу на Личакові

Сьогодні, 1 листопада, керівництво області та міста, громадськість взяли участь в урочистостях з нагоди 98-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

На Личаківському кладовищі усі присутні вшанували подвиг творців ЗУНР та поклали квіти до Меморіалу УГА, могил Д. Вітовського, М. Галущинського, О. Тисовського та каплиці Євгена Петрушевича.

 

Опісля священики відправили екуменічну панахиду за тими, хто віддав своє життя за незалежність України біля поля Почесних поховань №76 – місці спочинку загиблих воїнів АТО.

 

«Героїчна сторінка нашої історії – утворення ЗУНР є  важлива не тільки для Західної, а й усієї України, - зазначив Олександр Ганущин. – Ми маємо пишатися героїзмом та відвагою  наших  предків, а головне - дивитися на їх здобутки і робити висновки про те, як не втратити свою державу».

Окрім того, впродовж дня львів’ян та гостей міста очікує театралізоване дійство «Львів – столиця ЗУНР» із встановленням блокпосту з бронеавтомобілем біля головного входу в будинок Львівської обласної ради, а також проходження центральними вулицями Львова патрулів-реконструкторів у формі Українських Січових Стрільців які вітатимуть прохожих з 98-ї річницею утворення Західноукраїнської Народної Республіки та роздаватимуть інформаційні листівки.

 

А ввечері о 18.00 год. в приміщенні Львівського національного академічного театру ім. Соломії Крушельницької відбудеться Урочиста академія з нагоди 98-ї річниці утворення ЗУНРу.

 

Довідково

 

Після завершення Першої Світової Війни могутні Європейські імперії впали. Не виключенням стала і Австро-Угорщина. 11 листопада 1918 року Перша Світова Війна була завершена. На уламках могутньої імперії Габсбургів утворилися ряд нових незалежних держав. Однією з них була Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР), яка була проголошена 13 листопада 1918 року. Таким чином, ЗУНР стала одним з перших державних утворень, що виникли на уламках так званої «клаптикової» Австро-Угорської імперії.