На Львівщині фахівці обговорювали досвід об’єднання територіальних громад

26.10.2016
На Львівщині фахівці обговорювали досвід об’єднання територіальних громад

У середу, 26 жовтня, у Львівській обласній раді відбулася підсумкова конференція “Кращі практики об’єднання громад та дороговкази на майбутнє” та презентація результатів в рамках проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області».

Захід організувала Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Під час конференції відбулися три дискусійні панелі: формування спроможних громад, досвід і актуальний стан об’єднання громад та перспективи залучення коштів об’єднаними територіальними громадами. Учасниками конференції були представники вже об’єднаних, потенційно об’єднаних громад та районних рад Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Участь у роботі конференції також взяв Юрій Ганущак - експерт швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», який відзначив , що ті Перспективні плани, які розроблені на Львівщині, є досить грамотні. За його словами. кожна з областей України зараз проходить свій шлях децентралізації.

В свою чергу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин зазначив, що Львівщина уже має власний досвід з об’єднання територіальних громад та готова ним поділитися. Як відомо, на двох останніх сесійних засіданнях обласна рада затвердила проекти Перспективних планів для 11 районів.

«В області вже створені 16 об’єднаних територіальних громад, іще у 6 ОТГ оголошені вибори на 18 грудня, - повідомив Олександр Ганущин. - Наступного року ми уже матимемо кілька реально модельних громад. На прикладі Ходорівської ОТГ, яка є найкрупніша, ми можемо показувати як має функціонувати повноцінна об’єднана громада, як отримувати субвенцію, налагоджувати міжбюджетні відносини».

Голова облради також подякував Асоціації ОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» за проведену роботу, та експертам, які допомагають Львівщині в реформі децентралізації.

Як зауважила виконавчий директор АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, дуже важливо громадам показувати також як залучати позабюджетні джерела фінансування, а саме йдеться про конкурс мікропроектів, нові засади отримання коштів в рамках Державного Фонду регіонального розвитку, а також про європейські фінансові ресурси. «Без зміни свідомості і підвищення якості людського капіталу і професіоналізації кадрів на місцях рухатися вперед буде важче», - підкреслила Галина Литвин.

Довідково:
Проект «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Проект здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Метою проекту є підвищення ефективності процесу об’єднання громад та удосконалення навичок управління місцевим розвитком в нових умовах на території різних за вихідними умовами та потенціалом пілотних громад Львівської області: Головецької, Чукв’янської та Белзької. У рамках проекту передбачено такі заходи:
- здійснення аналізу потенціалу, бюджету та ресурсів об’єднаних Головецької, Чуквянської та Белзької громад;
- планування місцевого розвитку у трьох вибраних громадах за участі широкого кола представників влади, громадськості, експертів та місцевих лідерів;
- здійснення широкої інформаційно-просвітницької кампанії з метою презентації кращих практик для зацікавлених громад Карпатського Єврорегіону.

Підтримка проекту «Об’єднуймося свідомо: підвищення ефективності процесу об’єднання громад у Львівській області» Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати - Україна» здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.