Львівська облрада перерозподілила кошти за підсумками виконання обласних програм

25.10.2016
Львівська облрада перерозподілила кошти за підсумками виконання обласних програм

Депутати Львівської обласної ради сьогодні, 25 жовтня, розглянули внесення змін до обласних програм за підсумками 9 місяців.

 

    Як доповів голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Олег Домчак,  позитивну оцінку отримали виконавці таких обласних програм: мікропроектів, розвитку доріг, молодіжної політики, силового блоку, цивільного захисту населення, соціального захисту населення, газифікації, розвитку інформаційного простору, агропромислового комплексу. 

 

 «Обласна рада за підсумками 8 місяців поточного року заслуховувала виконавців програм, де загальний показник освоєння коштів становив всього 44%, а окремі програми взагалі не реалізовувались, - зазначив Олег Домчак. -Було прийнято рішення про повторне слухання постійними комісіями виконання обласних програм за підсумками січня-жовтня цього року. Департаменти активніше включились в роботу і вже близько 70%  виконання програм».

 

Однак є програми, які, на жаль, не виконані або мають низький відсоток реалізації. «Через невиконання обласної програми розвитку сімейної медицини, яка передбачала закупівлю медичного обладнання для сільських амбулаторій на суму 2 млн грн бюджетна комісія запропонувала перерозподілити ці кошти для закупівлі дороговартісних препаратів для дітей-інвалідів.

 

Окрім того, зауваження були до Програми розвитку освіти, яку виконано лише на 22 % при фінансову ресурсі 86, 2 млн грн. Також не вдалося реалізувати Програму конкурентноспроможності Львівщини  в частині заходів підтримки малого бізнесу, де було передбачено 2,6 млн грн..

 

При виконанні заходів департаментом культури комісія звернула увагу щодо дотримання бюджетної дисципліни, більш виваженого підходу до планування культурних заходів з урахуванням наявного фінансування, ефективного і раціонального використання бюджетних коштів.  

 

Також прийнято рішення щодо перерозподілу коштів в сумі 500 тис грн призначених для спорудження спортивного майданчика зі штучним покриттям у м.Самбір  в рамках виконання програми «Спортивний майданчик»,   а через відсутність міжтрансфертних угод смт Рудно, смт Брюхович та смт Східниці  не отримають спортивний інвентар та форму в межах програми «Сільський спорт».

 

Враховуючи це, та з метою отримання ефективного результату щодо  виконання і моніторингу програм, структурними підрозділами обласної ради напрацьований Порядок  обговорення і внесення на засідання сесій обласної ради обласних програм, моніторингу та звітності щодо їх виконання, який буде винесений на розгляд сесії обласної ради», - резюмував Олег Домчак.

 

Слід додати, цього року для фінансування обласних цільових програм виділено 843,6 млн грн, що  у 1, 8 рази більше, ніж у попередньому році. Всього в області реалізовувалось  42 бюджетні програми.