Олег Домчак: Усі витрати на виконання обласних програм мають бути використані у відповідності до бюджетного законодавства

20.10.2016
Олег Домчак: Усі витрати на виконання обласних програм мають бути використані у відповідності до бюджетного законодавства

Комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку обласної ради визнала звіт департаменту з питань культури, релігій та національностей ЛОДА в частині проведення заходів задовільним. Однак значні зауваження у членів комісії до роботи департаменту були щодо використання коштів, яке здійснювалося не у відповідності до бюджетного законодавства.

Директор  департаменту Христина Береговська повідомила, що зараз є потреба  дофінансувати проведені заходи на загальну суму 1,8 млн грн. Натомість члени комісії прийняли рішення не підтримувати цю пропозицію, оскільки є більш нагальні питання  обласного бюджету.

Голова бюджетної комісії Олег Домчак наголосив, що усі витрати на виконання обласних програм мають бути використані у відповідності до бюджетного законодавства.

«Затверджені у визначеному порядку культурно-масові заходи потрібно реалізовувати в межах бюджетних призначень. А постійне внесення змін, перекидка коштів з одного заходу на інший викликає застереження, - зазначив Олег Домчак. – Комісія звертає увагу керівника департаменту на бюджетну дисципліну та необхідність  ґрунтовно підходити до підготовки програм, заходів на наступний рік». 

Окрім того, члени комісії висловили зауваження стосовно відбору творчих колективів на гастролі за кордон в межах Програми розвитку та популяризації української мови та культури, історичної свідомості громадян в Україні та за кордоном. Зокрема, заступник голови бюджетної комісії Юрій Гудима попросив роз’яснити, хто визначає, які артисти їдуть за кордон і хто супроводжує їх у поїздках. «Процес відбору колективів мав би бути максимально прозорим і на конкурсній основі», - зауважив Юрій Гудима.

Олег Домчак підтримав позицію Юрія Гудими і додав, що на сьогодні також дуже важливим є відряджати наші колективи виступати перед нашими військовими на Сході України.