Цьогоріч у галузі культури підтримку з обласного бюджету отримали народні доми, художні колективи та бібліотеки

19.10.2016
Цьогоріч у галузі культури підтримку з обласного бюджету отримали народні доми, художні колективи та бібліотеки

У 2016 році на Львівщині реалізовується низка програм в галузі культури, охорони культурної спадщини, інформаційної політики та туризму. Про виконання обласних програм за підсумками 9 місяців відзвітували профільні департаменти ЛОДА на комісії обласної ради.

 

Зокрема, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Христина Береговська повідомила присутніх, що достатньо ефективно виконується Програма поповнення бібліотечних фондів та бібліотечних проектів. В районні та сільські бібліотеки закуплені книги на суму 600 тисяч гривень, до слова, представлені там видавництва майже з усієї України. Окрім того, 300 тисяч грн скерували на закупівлю комп’ютерів та іншого технічного обладнання для переможців конкурсу серед кращих бібліотек області.

 

Прозвітувала очільник департаменту про виконання Програми підтримки народних домів, в межах якої були організовані гастролі колективів художньої самодіяльності на території області, закуплені сучасні технічні засоби  для народних домів та сценічні костюми для колективів художньої самодіяльності. Окрім того, ще у цьому році придбають автобус для поїздок художніх колективів Львівщини на гастролі, в тому числі на Схід України.

Голова постійної комісії Юрій Візняк звернув увагу департаменту, щоб у своїй роботі врахувати виконання рішення сесії обласної ради щодо відбору на конкурсні основі  колективів, які їдуть на гастролі за кордон. «Цей процес має бути максимально прозорим, - зазначив Юрій Візняк. – Кожен колектив, який представлятиме українську культуру за межами нашої держави, має продемонструвати свою програму, потенціал і музичну майстерність».

Окрім того, на комісії позитивно відзначили роботу департаменту внутрішньої та інформаційної політики щодо виконання Обласної програми відновлення, збереження національної пам’яті та протокольних заходів, Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства, управління туризму та курортів в частині заходів туризмуРегіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2015 – 2018 роки та департаменту архітектури та розвитку містобудування щодо виконання програми "Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області.