Львівська облрада вітає Героя України Андрія Ковальчука із отриманням звання генерал-майора

14.10.2016
Львівська облрада вітає Героя України Андрія Ковальчука із отриманням звання генерал-майора

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, депутатський корпус та апарат ради вітає Андрія Ковальчука із отриманням звання генерал-майора.

Андрій Ковальчук був командиром 80-ї аеромобільної бригади ВДВ, керував діями підпорядкованих підрозділів на Луганщині та Донеччині.

Під керівництвом Ковальчука українські бійці звільняли Миколаївку, Слов’янськ, Георгіївку, Лутугіно, Круглик, Новосвітлівку, Хрящувату, Переможне, Щастя, Трьохізбенку.

За бої під Слов’янськом і звільнення міста Андрій Ковальчук нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Однак більше відомий командир операцією в Луганському аеропорту.

Саме Ковальчук керував обороною Луганського аеропорту з 13 липня до 31 серпня 2014 року.  Попри отримане поранення, він відмовився евакуюватись і залишився з бійцями.

Тоді українським військовим вдалося знищити до 200 одиниць техніки бойовиків і регулярних російських військ та до 400 противників.

За особисту мужність, героїзм і високий професіоналізм Андрієві Ковальчуку присвоєно звання Героя України та вручено орден «Золота Зірка».