Делегація з Львівщини вшанувала пам’ять отця Михайла Вербицького

07.12.2015
Делегація з Львівщини вшанувала пам’ять отця Михайла Вербицького

5 грудня, напередодні 145-х роковин з дня смерті творця Гімну України отця Михайла Вербицького, у с. Млини (Республіка Польща) відбулися заходи з вшанування його пам’яті.

У цих заходах взяла участь численна делегація з Львівщини, до складу якої входили представники суспільно-культурних товариств «Надсяння», «Любачівщина», «Лемківщина», представники Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації.

Розпочалися пропам’ятні заходи панахидою у церкві Покрови Пресвятої Богородиці у с. Млини. У цій церкві правив останні 15 років свого життя отець Михайло Вербицький. Саме тут він написав мелодію до Державного Гімну України. Нині церква, яка повністю зберегла свій автентичний вигляд, належить місцевій римо-католицькій парафії.

Усіх присутніх привітав новий парох церкви отець Павло Рогунь. Разом з отцем-митратом Богданом Степаном та священиками з України відправили Панахиду.

У своєму слові про отця Михайла Вербицького голова Львівського суспільно-культурного товариства «Надсяння» Володимир Середа нагадав історію створення національного гімну та життєвий шлях композитора-священика, який до останнього був упевнений, що слова вірша «Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля» написав Тарас Шевченко.

Опісля усі присутні на вшануваннях процесією вирушили до пантеону-каплиці, що стоїть неподалік церкви. Від імені численних делегацій до могили отця Михайла Вербицького було покладено вінки та квіти, запалено свічки. Відзначимо, що у заходах також узяли участь представники Об’єднання українців в Польщі та Спілки українців-політв’язнів і репресованих у Польщі? представники Тернопільщини та Яворівщини.

На завершення усі разом виконали Державний Гімн України.