Видання «Михайло Грушевський. Книжка у 50-ти томах» обов’язково має бути у бібліотеках сходу, – Олександр Ганущин

29.09.2016
Видання «Михайло Грушевський. Книжка у 50-ти томах» обов’язково має бути у бібліотеках сходу, – Олександр Ганущин

Сьогодні у Львові відбуваються урочистості з нагоди 150-ї річниці від Дня народження Михайла Грушевського. Керівництво області разом з громадою уже поклали квіти до пам’ятника Михайла Грушевського.

«Михайло Грушевський казав, мовляв, не думайте багато, що буде потім, думайте, що ви зараз можете зробити, аби потім було краще. На жаль, зараз є багато людей, які знають Михайла Грушевського як людину, яка зображена на 50-ти гривневій банкноті. На Форумі видавців у Львові було презентовано книгу «Михайло Грушевський. Твори у 50-ти томах». Дуже важливо, аби ця книжка була не тільки у бібліотеках Галичини, а й на Сході. Ми разом маємо знати і віддавати шану цьому великому українському історику, політику і громадському діячу», – сказав під час свого виступу Олександр Ганущин.

Після покладання квітів усі охочі відвідали заходи у Державному меморіальному музеї М. Грушевського, що на вул. І. Франка, 154.

У програмі заходів також передбачено: урочисте спецпогашення поштової марки, присвяченої 150-річчю від дня народження відомого діяча, круглий стіл "Михайло Грушевський. Історія, яку творив і писав Він", презентації: науково-музейного видання "Листування Михайла, Марії та Катерини Грушевських. Книга друга", музейного фільму "14-й місяць Михайла  Грушевського у Львові", відкриття виставок: "Михайло Грушевський в образотворчому мистецтві", "Родина Грушевських: нові сторінки життєпису в епістолярії", "Михайло Грушевський – вчений, історик, державний муж", нагородження авторськими музейними медалями грушевськознавців, екскурсія "Львівські адреси родини Грушевських".

Довідка: Михайло Грушевський (1866-1934) — визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник Української Народної Республіки.