Досвід Латвії у питанні децентралізації є корисним для Львівщини, – О. Ганущин

29.09.2016
Досвід Латвії у питанні децентралізації є корисним для Львівщини, – О. Ганущин

Сьогодні, 29 вересня,керівництво Львівської  обласної ради разом делегацією Латвії обговорили  реформу децентралізації на Львівщині та ефективні шляхи її реалізації.

Зазначимо,  зараз на Львівщині перебуває заступник держсекретаря з питань регіонального розвитку Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки Айварс Драудінш,  члени комісії у справах держуправління і самоврядування, депутати Сейму та представники місцевого самоврядування Латвійської Республіки.

На зустрічі з представниками Львівської облради також був присутній Почесний консул Латвійської Республіки Володимир Гарцула.

«Сьогодні Львівщина стоїть на порозі змін адміністративно-територіального устрою. На території Львівської області проживає близько 2 млн. 600 тис. населення. Тут є понад 670 органів місцевого самоврядування, зараз ми плануємо вийти на 85 територіальних громад.  Досвід Латвії у питанні децентралізації є нам цікавий та необхідний», – сказав  Олександр Ганущин.

Додамо, найближчим часом Львівська обласна рада затверджуватиме Перспективний план спроможних територіальних громад на Львівщині. Зараз тривають публічні обговорення проектів та їх схвалення профільною комісією.

Раніше, голова Львівської облради Олександр Ганущин запросив фахівців з Латвії долучитись до слухань проектів Перспективного плану.

Зазначимо, завтра латвійська делегація відвідає Вільшаницьку та Новокалинівську  територіальні громади, де вже на місцях  ознайомляться з ходом проведення реформи децентралізації та поділяться своїм досвідом.