Сайт Львівської обласної ради визнано найбільш відкритим серед сайтів обласних рад

04.12.2015
Сайт Львівської обласної ради визнано найбільш відкритим серед сайтів обласних рад

Відповідно до моніторингу, проведеного Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП), сайт Львівської обласної ради на першому місці за рівнем відкритості серед сайтів обласних рад.

Нагадаємо, що цього року Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) спільно з чеськими партнерами Transitions Online, вперше провів моніторинг веб-сайтів обласних державних адміністрацій і Київської МДА та обласних рад і Київської міськради.

У ході моніторингу ІРРП визначав наявність інформації, яку зобов’язані оприлюднювати для громадськості органи влади, наскільки повно та доступно представлена інформація, відповідність змісту офіційних сайтів центральних органів положенням нормативно-правових актів, які регулюють питання доступу до інформації про діяльність державних органів та які встановлюють технічні, технологічні, програмні і лінгвістичні вимоги до офіційних сайтів державних органів.

Такі дослідження сприяють переходу владних органів до електронного урядування.

Загальний показник відкритості ОДА та Київської МДА становить 44 %, відповідно 56 % інформації є недоступною. Показник відкритості обласних рад та Київської міськради – 34 % відкритої інформації, 66 % закритої.

Серед обласних рад на першому місці за рівнем відкритості Львівська обласна рада (53, 29%), на другому – Полтавська (53, 26%), а на третьому – Харківська обласна рада(51,34%).

Відповідно до моніторингу, лідерами відкритості серед обласних державних адміністрацій стали Полтавська ОДА (68,6%), Дніпропетровська ОДА (66,34%) та Рівненська ОДА (60,72%).

Довідка

Дослідження провів Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) – неприбуткова громадська організація, заснована у 2006 році, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні. ІРРП також працює у напрямку розвитку можливостей для отримання громадянами публічної інформації.

Дослідження здійснювалося спільно з чеськими партнерами ІРРП - Transitions Online (за підтримки чеського МЗС та фонду Erste).

Офіційний сайт інституту http://irrp.org.ua/.